Czerwiec 2022
Udostępnij:

Seria treningów dla osób z niepełnosprawnościami narządu ruchu


Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ przygotowała serię 14 różnych treningów dla osób z niepełnosprawnościami narządu ruchu. Filmy zostały zamieszczone na profilu Facebook Fundacji oraz na kanale YouTube dedykowane osobom z konkretnym rodzajem niepełnosprawności. 

Wszystkie treningi zostały wymyślone i skonsultowane z osobami z niepełnosprawnościami, fizjoterapeutami oraz z instruktorami sportu osób niepełnosprawnych. Są to krótkie filmy, które możemy samodzielnie wykonywać w domu i tym samym podtrzymywać dobrą kondycję oraz sprawność. Skupiliśmy się na odbiorcy, jego możliwościach i potrzebach. – podkreśla Maciej Wiatrowski, pomysłodawca i realizator projektu.  

W jaki sposób przeprowadzić trening tenisa stołowego lub szermierki w przestrzeni domowej? Jakie ćwiczenia dobrać dla osób z mózgowym porażeniem dziecięcym, zanikiem mięśni lub też z przepukliną oponowo rdzeniową? Jak w domu zrobić trening koszykówki bądź też rugby na wózkach? Jakie ćwiczenia są najlepsze dla osób z porażeniem czterokończynowym, a jakie dla tych z porażeniem dwóch kończyn? Co dla amputantów kończyn dolnych? Proponujemy też trening oddechowy.

Filmy powstały jako odpowiedź na lockdown, ale szybko okazało się, że mogą być pomocne bez względu na okoliczności. Z filmów mogą korzystać bezpłatnie wszyscy zainteresowani: playlista Trening i rehabilitacja do wykonania w domu 

Więcej informacji na temat działalności Fundacji na stronach:

https://www.facebook.com/FundacjaPodajDalej

https://www.youtube.com/PodajDalejFundacja

 

Filmy powstały w ramach projektu "Zdanie też jest fajnie" współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Aleja Mickiewicza 21
31-120
Kraków
rektor[a]urk.edu.pl
12 633 62 45
12 662 42 51
NIP: 675 000 21 18
REGON: 000001815
© 2023 Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Projekt i wykonanie strony: Dział Informatyki UR
Redaktor strony: mgr Sławomir Szarek