BON URK
Luty 2023
Udostępnij:

WEBINAR NIE BÓJ SIĘ I PSUJ! TAKTYKA DLA DYDAKTYKA NA (WSPÓŁ)PRACĘ ZE STUDENTEM OZN


Szanowni Państwo!

Zapraszamy na bezpłatny webinar: "Nie bój się i psuj! Taktyka dla dydaktyka na (współ)PRACĘ ze studentem OzN" organizowany przez pracowników BON i CEL AGH.

Studiowanie dla osób z niepełnosprawnością (OzN) to prawdziwe wyzwanie. Jako dydaktyk musisz mieć świadomość tego, kim jest twój student. W trakcie kilku lat nie tylko zgłębia wiedzę, jak większość studentów bez orzeczenia OzN. Musi nauczyć się komunikować i współpracować z nauczycielami akademickimi i równieśnikami. Oni niekoniecznie potrafią wczuć się w sytuację OzN, czy zrozumieć w jaki sposób przebiegają u niego procesy percepcji. Musi zdobyć materiały zaadaptowane do swoich specyficznych potrzeb, szybko zoptymalizować swoją pracę, dowiedzieć się kto i jak mógłby wesprzeć go na dydaktycznej ścieżce rozwoju… To początek pełnej wyzwań i niespodzianek wędrówki po wykształcenie.

Kim jest student/studentka OzN? Jakie napotyka trudności w trakcie studiowania? W jaki sposób komunikuje się, poznaje, zdobywa informacje i materiały edukacyjne? Jak z nim/nią pracować, jak przekazywać wiedzę i umiejętności? Jakie wyzwania czekają na dydaktyka akademickiego w tym zakresie? 

O tym porozmawiamy z naszymi Gośćmi, którzy podzielą się nie tylko doświadczeniem i wiedzą, ale również praktycznymi radami w zakresie pracy indywidualnej i grupowej ze studentami OzN, opracowania dla nich scenariuszy zajęć, czy materiałów dostępnych cyfrowo.

Prelegenci:

dr inż. Anna Wachowicz-Pyzik – adiunkt naukowo-badawczy WGGiOŚ AGH, nauczyciel akademicki, pełniący od 2013 roku funkcję trenera w Biurze Osób Niepełnosprawnych AGH; realizuje szeroki zakres kursów tematycznych, obejmujących programy (takie jak: MS Office [Word, Excel, Access], AutoCad, Inventor, Surfer, Grapher, CorelDraw, GIMP), projektowanie stron internetowych (w języku HTML, Worpress, czy Joomla) oraz podstawy programowania w języku Python.  

dr inż. Szczepan Moskwa – koordynator Biura ds. Osób Niepełnosprawnych w Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Marek Lewkowicz – pracownik Biura ds. Osób Niepełnosprawnych.

Prowadzenie: Marta Stąporek

 

Osoby zainteresowane udziałem w webinarze prosimy o wypełnienie krótkiego formularza rejestracyjnego pod linkiem:

ZAPISY 

Strona organizatora webinaru

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Aleja Mickiewicza 21
31-120
Kraków
rektor[a]urk.edu.pl
12 633 62 45
12 662 42 51
NIP: 675 000 21 18
REGON: 000001815
© 2023 Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Projekt i wykonanie strony: Dział Informatyki UR
Redaktor strony: mgr Sławomir Szarek